Soccer Scores & Standings

Youth Indoor Soccer

Midget League (3rd-5th Grade)

All Games will be held at Memorial Hall, 819 Commercial Street

Cosmos 5-1

Diplomats 5-1

Kicks 1-5

Panthers 1-5

Monday, February 8

Cosmos   Forfeit vs   Diplomats Win

Kicks Win   vs   Panthers Forfeit

Monday, February 15 played on 3/9/2021

Diplomats   8 vs   Kicks 0

Cosmos  6  vs   Panthers 1

Monday, February 22

Cosmos 8   vs    Kicks 1

Panthers 0  vs   Diplomats 12

Monday, March 1

Cosmos  4  vs    Panthers 1

Diplomats  10  vs   Kicks 2

Monday, March 8

Panthers  Forfeit  vs   Diplomats Win

Cosmos   5 vs   Kicks 0

Monday, March 15

Panthers  1  vs    Kicks 0

Diplomats  1  vs   Cosmos  4

Rookie Indoor Soccer (K-2)

All Games will be held at Memorial Hall, 819 Commercial Street.

Bulldogs – 0-6

Comets – 1-3-2

Falcons – 2-3-1

Hawks – 4-1-1

Mustangs – 6-0

Monday, February 10

Comets  0 vs   Hawks  0  TIE

Falcons  0 vs   Mustangs  7

Bulldogs  1 vs   Mustangs  8

Monday, February 17

Hawks 1  vs   Bulldogs 0

Mustangs  3 vs   Comets 2

Falcons  0 vs   Comets 0 TIE

Monday, February 24

Comets 2  vs   Bulldogs 0

Falcons 0  vs   Hawks 2

Mustangs 6  vs   Hawks 4

Monday, March 3

Bulldogs  0 vs   Falcons 1

Mustangs 6  vs   Falcons 1

Hawks 4  vs   Comets 0

Monday, March 10

Comets  0 vs   Falcons 1

Mustangs  2 vs   Bulldogs 0

Hawks 4  vs   Bulldogs 0

 

 

Outdoor Soccer Scores and Standings

Premier Co-Ed League- 6th-8th- Field A3 South

 

Arsenal-      2-0-2                             Burn- 2-2-1

Sporting-    3-0-1                                United- 0-5

 

Saturday, April 17

United- 0    vs      Sporting- 6

Burn-  1        vs      Arsenal- 4

Saturday, April 24

Arsenal – 5    vs    Cyclones- 2

Burn- 2    vs      Sporting- 8

Saturday, May 1

Sporting –  1   vs    Arsenal – 1

United –  5   vs     Burn – 8

Saturday, May 8

Burn – 2     vs     Arsenal – 2

United – 3     vs    Sporting – 7

Burn – 7    vs    United – 5

Saturday, May 15

Burn –     vs    Arsenal – 

Sporting –     vs    Cyclones – 

Cyclones –     vs    Arsenal – 

 

Intermediate Boys League- 3rd-5th- Field A2 North

 

Dynamo-  5-0             Mutiny- 1-3                    

Rattlers-  2-2                    Thunder-  1-4                   

 

Saturday, April 17

Thunder- 3        vs          Rattlers- 5

Mutiny-  2            vs          Dynamo- 6

Saturday, April 24

Thunder – 0    vs    Mutiny- 10

Rattlers- 0    vs    Dynamo-6 

Saturday, May 1

Dynamo – 10    vs    Thunder – 0

Mutiny – 1    vs    Rattlers – 3

Saturday, May 8

Dynamo – 7     vs    Mutiny – 5

Rattlers – 0    vs    Thunder – 3

Thunder – 1    vs    Dynamo – 8

Saturday, May 15

Mutiny –     vs    Thunder – 

Dynamo –     vs    Rattlers – 

Mutiny –     vs    Rattlers – 

 

Intermediate Girls League – 3rd-5th Grade – A2 North

Freedom- 2-3    Lightning- 1-3-1    Panthers- 3-1-1

Stars- 4-1    Wildcats- 1-3

Saturday, April 17

Stars – 3    vs     Panthers – 1

Stars – 3    vs     Freedom – 4

Lightning – 2    Wildcats – 4

Saturday, April 24

Wildcats – 0    vs     Stars – 6

Panthers – 5    vs     Freedom – 3

Panthers – 2    vs     Lightning -2

Saturday, May 1

Lightning – 7    vs     Freedom – 3

Lightning – 1    vs     Stars – 5

Panthers – 8    Wildcats – 2

Saturday, May 8

Freedom – 6    vs     Lightning – 3

Freedom –  1   vs     Panthers – 9

Stars – 7    vs     Wildcats – 0

Saturday, May 15

Wildcats –     vs     Freedom –

Wildcats –     vs     Panthers –

Lightning –     vs     Stars –

Midget Boys League- 1st/2nd Grade- A2 South

 

Fusion-   3-0                   Patriots-  1-2                     

Rapids-  2-1                    Strikers- 0-3

 

Saturday, April 17

Rapids-  Win        vs         Strikers- Forfeit

Patriots-  1      vs         Fusion- 9

Saturday, April 24

Patriots- 2    vs    Rapids- 4

Fusion-15    vs    Strikers- 1

Saturday, May 1

Fusion-  5  vs    Rapids – 0

Strikers – 1    vs     Patriots – 5

Saturday, May 8

Fusion –     vs      Patriots – 

Rapids –     vs      Strikers – 

Rapids –      vs    Fusion – 

Saturday, May 15

Rapids –     vs    Patriots – 

Strikers –     vs      Fusion – 

Strikers –     vs      Patriots – 

Midget Girls League – 1st & 2nd – A2 South

Broncos – 2-1    Falcons – 0-3    Ladybugs – 3-1

Saturday, April 17

Ladybugs – 3     vs     Broncos – 0

Ladybugs – 9    vs     Falcons – 0

Saturday, April 24

Broncos – 7    vs      Falcons – 0

Broncos – 4    vs     Ladybugs – 2

Saturday, May 1

Ladybugs – 9    vs     Falcons – 0

Saturday, May 8

Broncos –     vs     Falcons –

Broncos –     vs     Ladybugs –

Saturday, May 15

Falcons –     vs     Ladybugs

Falcons –     vs     Broncos

Rookie Boys League-Pre-K- A3 North

 

Crew- 2-2-1                      Fire- 0-4                      Galaxy- 4-1

Jayhawks-   0-4               Storm- 5-0             Wizards- 2-2-1

 

Saturday, April 17

Wizards- 7    vs       Fire- 4

Wizards- 3     vs     Crew- 3

Galaxy- 13    vs     Jayhawks- 0

Galaxy – 5    vs     Storm- 9

Saturday, April 24

Storm- 13    vs    Jayhawks- 1

Storm – 12    vs    Crew- 1

Wizards- 3    vs    Crew- 4

Galaxy-6     vs     Fire- 4

Saturday, May 1

Wizards – 8    vs    Fire – 4

Jayhawks – 2    vs    Galaxy – 7

Saturday, May 8

Crew – 7    vs    Fire – 6

Crew – 8    vs    Galaxy – 12

Storm – 7   vs    Wizards – 1

Storm – 12    vs     Jayhawks – 0

Saturday, May 15

Jayhawks –     vs    Crew – 

Jayhawks –      vs     Wizards – 

Fire –      vs      Storm – 

Fire –     vs     Galaxy

Rookie Girls League – PreK & K – A3 North

Blazers -4-0     Mustangs – 1-4

Ravens – 3-1     Suns – 2-3

Saturday, April 17

Mustangs – 13    vs     Suns – 2

Ravens – 5     vs     Blazers – 7

Saturday, April 24

Suns – Forfeit    vs     Ravens – Win

Mustangs – 7    vs     Blazers – 13

Saturday, May 1

Blazers – 8    vs     Suns- 3

Ravens – 8    vs      Mustangs – 5

Saturday, May 8

Blazers – 9    vs     Mustangs – 3

Ravens –  6   vs     Suns – 9

Mustangs –  3   vs     Suns – 8

Saturday, May 15

Suns –     vs     Blazers –

Ravens –      vs     Blazers –

Mustangs –     Ravens –